Rednic: ”Un jucător căruia i-am zis să stea la bară mi-a răspuns că îi e frică să nu cadă poarta pe el!”

Mircea Rednic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 04 May 2015

Mircea Rednic, antrenorul celor de la Petrolul, a vorbit despre remiza obținută de echipa sa cu Oțelul, scor 1-1.

”La cum am jucat în repriza a doua, trebuie să fim mulțumiți că a rămas 1-1. La pauză le-am zis să rămînem concentrați, dar nu m-au ascultat.

Am avut noroc cu Pecanha că a apărat acel penalty. E rușinos să vezi cu cîtă ambiție joacă Oțelul, deja retrogradată. Jucătorii care intră nu aduc nici un plus, mai bine nu mai schimb nimic”, a spus Mircea Rednic la DigiSport.

Tehnicianul și-a criticat dur jucătorii, după ce echipa sa a ajuns la 5 meciuri fără victorie, și a părăsit nervos interviul: ”Cînd nu-și primesc salariile sînt concentrați, știu să se plîngă. Cînd trebuie să joace nu mai sînt așa concentrați. Ăștia sînt jucătorii pe care i-am găsit. Mai sînt patru etape și trebuie să facem totul posibil să rămînem pe locul 3. Am băgat un jucător, i-am spus unuia să stea la bară și mi-a zis că nu vrea, că îi e frică să nu cadă pe el!”.