Liga Campionilor

VIDEO și FOTO Avantaj Juve » Italienii o înving pe Real Madrid după un meci spectaculos și pleacă favoriți în Spania

+26 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 05 May 2015

Juventus s-a impus pe propriul teren în turul primei semifinale a Ligii Campionilor împotriva lui Real Madrid, scor 2-1, după golurile lui Morata și Tevez, respectiv, pentru oaspeți, Cristiano Ronaldo.

Scorul a fost deschis în minutul 9 de Morata, care a profitat de respingerea în lateral a lui Casillas, după șutul lui Tevez, și a trimis balonul în poartă.

Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 27, cînd a primit o centrare de pe partea dreaptă de la James Rodriguez și a rămas singur în careul de 6 metri, păcălind apărarea italienilor.

Golul decisiv a fost înscris cu jumătate de oră înainte de finalul meciului de Tevez din penalty. Tot el a reușit să și obțină lovitura de pedeapsă, după faultul în careu al lui Carvajal.

JUVENTUS - REAL MADRID 2-1 (Morata 9, Tevez 56 / Ronaldo 27) VIDEO