A pierdut tot! După vestiar, nici suporterii nu mai sînt de partea lui Costel Gâlcă » Gestul acestora de la finalul meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 11 mai 2015

Steaua a cîștigat doar două meciuri din ultimele 7 partide oficiale, iar căderea inexplicabilă a campioanei României i-a enervat pe suporterii care încă mai vin la stadion.

Deși totul părea să meargă conform planului, Steaua a avut o a doua repriză de coșmar cu Concordia Chiajna, remizînd pînă la urmă, 2-2, deși la pauză avea avantaj de un gol.

La final, o bună parte din cei 4500 de oameni veniți la meci i-au cerut demisia lui Costel Gâlcă și l-au fluierat pe acesta, fiind contestat și pentru faptul că a reacționat destul de greu după cele două reușite ale ilfovenilor.