Oţelul - şi retrogradată, şi de cascadorii rîsului » Gălăţenii au luat goluri penibile în meciul cu Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 11 May 2015

Oţelul nu mai are nici o şansă să rămînă în Liga 1 dacă va fi învinsă în meciul cu Astra. Prestaţia gălăţenilor din prima repriză cu formaţia lui Şumudică a fost penibilă, 1-3 la pauză.

"Lanterna roşie" a primit trei goluri în prima parte, unul mai amuzant decît altul. La prima reuşită, Sissoko nu coboară cu Budescu şi alege să strîngă în partea dreaptă, dar mijlocaşul Astrei primeşte balonul şi marchează. VIDEO

Golul doi a fost în aceeaşi notă. Mişelăricu, abia intrat pe teren, îi trimite o pasă lui Tavarez, dar fotbalistul Astrei nu atacă mingea şi îi este "furată" de Seto. Asiaticul trimite la Budescu, iar acesta pasează lui Alibec, fostul jucător al lui Inter reuşind să înscrie. VIDEO

Scorul a fost majorat de Takayuki după o greşeală impardonabilă a lui Solomou, care a făcut o eroare ce se mai vede doar la meciurile de copii şi juniori. Cipriotul s-a jucat în propriul careu şi a ales să paseze în centru, unde se afla autorul ultimei reuşite. Seto nu l-a iertat pe Abraham şi a stabilit scorul pauzei, 3-1. VIDEO