Tenis

Victorie lejeră pentru Halep la dublu » Cu cine va juca în faza următoare de la Roma

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 12 mai 2015

Perechea formată din Simona Halep și Francesca Schiavone s-a impus în primul tur de la proba de dublu a turneului de la Roma în fața cuplului Darija Jurak/Arantxa Parra-Santonja, scor 6-2, 6-2.

Primul set a fost cîștigat foarte repede și după numai 29 de minute de joc românca și italianca aveau avantaj. Setul secund s-a terminat după 33 de minute.

În faza următoare a competiției Halep și Schiavone vor juca împotriva cîștigătoarei meciului dintre Alla Kudryavtseva / Anastasia Pavlyuchenkova - Nastassja Burnett / Jasmine Paolini

Halep va evolua și la simplu mîine împotriva lui Alison Riske, numărul 45 mondial. Ora acestui meci nu a fost stabilită încă.