+11 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 18 mai 2015

Rapidul a condus aproape trei sferturi din meciul jucat împotriva lui CS "U" Craiova, însă s-a văzut învins după ce a primit două goluri în tot atîtea minute.

Deși nervii au stat la baza finalului de meci, înfrîngerea cu 1-2 a adus lacrimi amare în ochii jucătorilor lui Cristiano Bergodi. Printre fotbaliștii Rapidului care au fost conștienți că șansele echipei de a rămîne în prima ligă sînt foarte mici s-a numărat și Daniel Pancu.

Atacantul nu și-a mai putut stăpîni emoțiile și a plîns pur și simplu pe teren. Singurul care a încercat să-i aline suferința emoțională a fost Daniel Niculae.

Rapidul mai are două meciuri, cu CFR Cluj și cu Pandurii, pe care trebuie să le cîștige, însă stă la mîna rezultatelor pentru a nu retrograda în liga secundă.