Fotbal   •   Liga 1   •   U CLUJ

Lemnaru a fost exclus din lotul lui U Cluj: "Nu am primit nici o explicaţie"

Articol de Iulia Iordache   —  miercuri, 20 mai 2015

După remiza albă cu Astra, în care a evoluat din minutul 78, Valentin Lemnaru a fost scos din lotul aflat la comanda lui Falub și obligat să se pregătească alături de formația secundă a "șepcilor roșii".

Atacantul de 30 de ani este dezamăgit de această decizie, dar spune că o va respecta pînă la data de 30 iunie, cînd îi expiră acordul cu gruparea clujeană.

- Vali, ce s-a întîmplat? Cînd ai fost anunţat că nu vei mai continua la prima echipă a Universității?

- După meciul de acasă cu Astra... Mi s-a transmis să vorbesc cu preşedintele clubului, Vlad Munteanu, iar acesta mi-a spus că de a doua zi mă voi antrena numai cu echipa a doua.



- Care a fost motivul, ce-ai făcut?

- Nu mi-au oferit nici o explicație, mi s-a spus doar să mă prezint la antrenamentele formației secunde.



- A fost un sezon nefast pentru tine, întîi experienţa scurtă din Ghencea, apoi parcursul prost cu U, iar acum...

- De la Steaua eu am fost cel care a vrut să plece, ca să mă întorc la Cluj. De aceea sînt trist, dezamăgit de situaţia în care am ajuns acum.



- Ai vreo ofertă?

- Nu, nimic, nu am vorbit pînă acum cu alte echipe. Am fost trimis la echipa a doua pentru o perioadă nedeterminată. Cine ştie?, poate mîine sînt chemat înapoi la prima echipă...



- S-a auzit că Mihai Teja te-ar vrea din vară la Petrolul.

- Nu, nu am mai vorbit cu domnul Teja de cîteva luni.

"Alibec a avut o intrare foarte dură asupra lui Veselovsky, chiar intenţionată cred. Dar aşa face un vîrf! Spre deosebire de noi, care am avut exact aceeaşi situaţie în repriza a doua, însă nu am atacat mingea. Vîrful nostru s-a retras..."

Adrian Falub, antrenor U Cluj


3 goluriîn 18 meciuri de Liga 1 a marcat Lemnaru pentru ”șepcile roșii” în acest sezon. El a mai înscris o dată în Cupa României

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.