VIDEO+FOTO Revanşa "Puriului" » Dinamo s-a distrat pe "Ilie Oană": 3-0 cu Petrolul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 22 mai 2015

Mircea Rednic s-a impus la revenirea la Ploieşti, 3-0 cu Petrolul, într-o partidă în care a stat în tribună, din respect pentru fanii "lupilor".

Petrolul a început ziua pe locul 3, însă se poate trezi pe locul 6 la finalul acestei runde. Asta înseamnă o pierdere importantă în ceea ce priveşte drepturile TV.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Gavrilă a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 28 cu o superexecuţie de la marginea careului, în timp ce Elhamed a mărit diferenţa două minute mai tîrziu cu o reluare din cădere.

Click aici pentru VIDEO!

Petrolul a ratat şansa de a reveni în meci în ultimul sfert de oră, cînd Satli şi Nkoyi au lovit pe rînd bara. În ultimul minut, Grozav a stabilit scorul final, după ce a strecurat balonul pe lîngă Pecanha.

Echipele de start

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Ipsa, M. Marin, Fanchone - Satli, Kronaveter - Nepomuceno, Pastorini, Astafei - Nkoyi
Rezerve: Cobrea, Al. Coman, Peteleu, Mareș, Tchite, Gallegos, Alecsandru

Dinamo: T. Marc - Fai, A. Marc, Bunoza, S. Filip - N. Grigore - Gavrilă, Elhamed, I. Șerban, M. Alexe - Bilinski
Rezerve: Naumovski - M. Cristescu, Serginho, D. Rotariu, Grozav, C. Matei, M. Niculae