VIDEO Înfrîngere dureroasă pentru Rapid la ultimul meci în Liga 1: 0-3 cu Pandurii

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 27 mai 2015

Rapid a pierdut și în ultima etapă, 0-3 cu Pandurii, și va evolua în Liga a 2-a în sezonul viitor.

Vezi aici meciul liveTEXT

Giuleștenii au retrogradat pentru a șaptea oară în istorie și au părăsit Liga 1 cu o înfrîngere. Oaspeții au deschis scorul prin Mrzljak în prelungirile primei reprize, după o gafă a lui Săpunaru. (VIDEO) Autogolul lui Cmovs din minutul 60 (VIDEO) și penalty-ul transformat de Răduț în prelungiri au stabilit scorul final. (VIDEO)

Echipe de start

Rapid: Buchta - Sapunaru, Sapina, Cmovs, J. Oriol - Gecov, Garai - Kikas, Rui Miguel, Edu Oriol -D.Niculae

Pandurii: Stanca – Ungurușan, Șandru, Vasiljevici, Grecu – Mrzljak, Pintilii – Buleică, Nistor, Shalaj – M. Roman