Stranieri

Oli atacă singurul trofeu major care îi lipsește în Golf » Al Ahli s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 27 mai 2015

Lovitură pentru Cosmin Olăroiu, care a reușit să se califice în sferturile Ligii Campionilor Asiei cu Al Ahli, după remiza în deplasare cu fosta sa echipă, Al Ain, scor 3-3.

Al Ahli a obținut calificarea datorită golurilor marcate în deplasare, în prima manșă scorul fiind 0-0. Gazdele au condus încă din minutul 4 cu 1-0, după golul lui Gyan, însă echipa lui Oli a întors rezultatul în numai 5 minute prin golurile reușite de Humeid Salmein (51) și Ahmed Khalil (53 și 56). Gyan a redus din handicap în minutul 78, însă golul egalizator al lui Essa din prelungiri a venit prea tîrziu.

În sferturile Ligii Campionilor Asiei s-au mai calificat pînă acum Jeonbuk Motors (Coreea de Sud), Kashiwa Reysol (Japonia), Al Hilal (Arabia Saudită), Lekhwiya (Qatar), Gamba Osaka (Japonia) și Guangzhou Evergrande (China).