VIDEO Dramatism! Karlsruher a fost la un pas de a o trimite pe Hamburger SV în Zweite Bundesliga

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 iunie 2015

Hamburger SV va continua și în sezonul viitor în Bundesliga după ce a cîștigat barajul cu formația venită din Zweite, Karlsruher.

VEZI VIDEO

După 1-1 în tur, Karlsruher mai avea doar 3 minute pînă la Bundesliga. Gazdele au deschis scorul în minutul 78 prin Yabo, însă golul lui Diaz din minutul 91 a trimis meciul în prelungiri.

Cînd mai erau doar 5 minute din cele două reprize de prelungiri, Muller a înscris pentru Hamburg, care și-a asigurat astfel prezența în sezonul viitor de Bundesliga. În minutul 123 Hennings a irosit un penalty.

Fanii oaspeților au invadat terenul la finalul meciului după ce au rupt gardul de protecție, însă au fost opriți repede de forțele de ordine, pentru a nu pătrunde pe suprafața de joc.