Amicale

FOTO Victorie la scor pentru Petrolul în primul amical din Serbia! » Cine a marcat pentru ”lupi”

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 23 June 2015

Petrolul s-a impus cu 5-0 în primul amical jucat în cantonamentul din Serbia contra celor de la FK Cajetina.

Ploieștenii au condus cu 4-0 la pauză prin ”dublele” reușite de Zoubir (min 14 și 30) și Chiriţă (min 28 și 34). Scorul final a fost stabilit în minutul 52 de Hadrhia.

Echipa folosită de Selymeș

Prima repriză: Bolboaşă- Peteleu, Alecsandru, Bocognano, Porret – Andre, Altama – Diarra, Zoubir, Chiriţă- Gnohere
Repriza a doua: Cobrea – Beţa, Alecsandru, Benga, Chiriţă – Altama – Hassan, Hadrhia, Zoubir, Nepomuceno – Gnohere (56 Rusu)

Petrolul va juca următorul amical pe 25 iunie, cînd va întîlni Vojvodina Novi Sad, echipă ce reprezintă Serbia în preliminariile Europa League.