Probleme pentru Rădoi » Un stelist s-a accidentat în meciul cu Austria Klagenfurt

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 25 iunie 2015

Steaua a disputat aseară primul amical din Austria, fiind învinsă de Austria Klagenfurt, scor 4-5.

În timpul meciului Rădoi a pierdut un jucător. Srgian Luchin s-a accidentat cu 10 minute înainte de final la coapsa dreaptă și a fost nevoit să părăsească terenul mai devreme.

Mirel nu mai avea alt jucător pentru a-l introduce pe gazon și în aceste condiții a fost nevoit să apeleze la Paul Papp, cel pe care timișoreanul îl înlocuise la pauză.

AUSTRIA KLAGENFURT (AUSTRIA, II) - STEAUA 5-4

Au marcat pentru români: Ţucudean (47, 62), Tudorie (80), Rîpă (88)
Steaua (repriza I): Fl. Niţă - Papp, Varela, Toşca, Tîrnovan (31 Rîpă) - Muniru, Cr. Tănase - Ad. Popa (39 Chipciu), N. Stanciu, Enceanu - G. Iancu (39 Ţucudean)
Steaua (repriza a II-a): V. Cojocaru - Rîpă, Luchin (81 Papp), Tamaş, Guilherme - Grădinaru (65 Vl. Mihalcea), I. Neagu, Breveeld, Chipciu - Ţucudean, Tudorie. Antrenor: Mirel Rădoi