Amicale

Înfrîngere pentru CSU Craiova » Oltenii au pierdut superamicalul cu Dinamo Kiev

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 02 iulie 2015

CSU Craiova a pierdut meciul amical disputat astăzi împotriva celor de la Dinamo Kiev, scor 0-2.

Golurile victoriei au fost marcate de Junior Moraes, minutul 13, cu o lovitură de cap, şi de Belhanda, în minutul 61, cu un şut din şapte metri.

CSU Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Popov, Vătăjelu – Băluță, Mateiu, Tîrnăcop, Rocha – Bawab, Hergheligiu

Rezerve: Straton, Vlad, Dumitraş, Avramia, Kay, Briceag, Izvoranu, Ferfelea, Curelea, Bancu, Mazarache, Cîrstea, Sin

Dinamo Kiev: Rudko - Moroziuk, Burda, Dragovici, Antunes - Petrovic, Sydorchuk, Harmash, Miakushko - Yarmolenko, J. Moraes

Rezerve: Shovkovski, Bybka, Kovalm Jagodinskis, D. Silva, Vida, Makarenko, Khacheridi, Miguel, Rybalka, Husiev, Buialskyi, Belhanda - Lens, Kravets, Mbokani