Stranieri

FOTO Debut pentru Cristi Tănase la Tianjin! Ce număr a purtat și pe ce post a fost folosit

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 11 iulie 2015

Cristi Tănase a început ca titular primul său meci la Tianjin Teda. Fostul căpitan al Stelei a luat numărul 31 și a fost folosit ca al doilea atacant.

Echipa sa a întîlnit pe teren propriu Shanghai Shenhua, formație la care joacă Demba Ba sau Tim Cahill .

Cu Tănase integralist, Tianjin a remizat, scor 1-1. Tim Cahill a deschis scorul în minutul 61, însă Barcos a egalat peste 15 minute pentru Tianjin.

Tianjin pierduse ultimele 5 jocuri. În aceste meciuri formația la care joacă Tănase a încasat 12 goluri și a înscris doar de 3 ori.

În urma acestui rezultat Tianjin ocupă locul 12, cu 20 de puncte, însă este la doar 3 puncte de Shanghai Shenhua, care e pe 7.