FOTO și VIDEO Chipciu și Hamroun sînt hotărîți să-i îngreuneze lui Rădoi alegerea unui prim "11" » Amîndoi au marcat în victoria cu Pandurii, scor 3-0

+24 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 18 July 2015

Pandurii n-a putut face față unei echipe a Stelei complet dezlănțuite, care a venit la Severin cu gîndul la victorie. Formația lui Mirel Rădoi s-a impus în fața gorjenilor cu scorul de 3-0, după "dubla" lui Chipciu și golul lui Hamroun.

"Roș-albaștrii" au deschis scorul încă din minutul 29, cînd centrarea lui Rîpă l-a găsit foarte bine pe Alexandru Chipciu, iar șeptarul campioanei a reluat cu piciorul drept din 6 metri.

Stelistul a realizat "dubla" în minutul 52 cu un șut senzațional de la 20 de metri. Acesta a preluat și a trimis balonul aproape de încheietura barelor, Mingote neavînd nici o șansă.

Contracandidatul lui Chipciu pe postul de mijlocaș stînga, Hamroun, a reușit și el să marcheze cu 26 de minute înainte de final. Preluarea greșită a lui Tade s-a transformat într-una bună, atacantul i-a pasat lui Hamroun, iar acesta a reluat de pe linia careului mic.

Astfel, Steaua devine lider cu 4 puncte după două etape și Pandurii rămîn cu cele trei puncte obținute etapa trecută cu ACS Poli.

PANDURII - STEAUA 0-3