VIDEO CFR Cluj a învins-o pe ACS Poli, scor 1-0, și ardelenii reușesc prima victorie din acest sezon

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 iulie 2015

CFR Cluj a cîștigat primul meci din acest sezon pe propriul teren în fața timișorenilor de la ACS Poli, scor 1-0, după golul marcat de Jakolis.

Cele două formații s-au contrat în prima parte a meciului fără ca vreuna dintre ele să-și creeze vreo mare ocazie. Repriza secundă a fost mai animată, primul care l-a pus la încercare pe Kirschtein a fost Camora, însă șutul său puternic din afara careului a fost respins de portar în corner.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 57 de Jakolis. Fotbalistul ardelenilor a prins un șut superb de la 20 de metri și l-a păcălit pe portarul timișorean.