FOTO Căldura a secat pofta de gol a jucătorilor » FC Voluntari a remizat cu Pandurii, scor 0-0

+14 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 24 July 2015

Primul meci al etapei a treia dintre FC Voluntari şi Pandurii s-a încheiat 0-0. Partida a fost una săracă în faze de poartă.

La ilfoveni cei mai activi jucători au fost Kone şi Vîlceanu. Primul a încercat cîteva driblinguri, reuşind la un moment dat să centreze în careu, însă mingea sa n-a ajuns la Bălan (21').

Jucătorul împrumutat de la Steaua şi-a încercat şi el norocul cu cîteva şuturi, însă fără nici un rezultat pe tabela de marcaj.

Jocul la peste 35 de grade a părut să-i afecteze pe jucători. Cu 10 minute înainte de finalul meciului Mihai Răduţ s-a accidentat şi fost înlocuit de Ciucur. De altfel, arbitrul Marian Balaci a oferit ambelor echipe două pauze de hidratare.

După această etapă, FC Voluntari a acumulat 3 puncte, în timp ce botoşănenii au cu unul mai puţin.