Din nou Steaua a jucat mai bine după pauză » Ce le-a spus Rădoi steliştilor după prima repriză a meciului cu CFR

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 26 July 2015

Steaua a terminat la egalitate cu CFR Cluj, 1-1, după ce la pauză a fost condusă cu 1-0.

În a doua repriză, jocul Stelei a fost mult mai bun, la fel cum s-a întîmplat şi în duelurile din Champions League, cu Trencin.

Alex Tudorie, marcatorul singurului gol al Stelei din partida cu CFR, a vorbit despre discursul lui Rădoi din pauza meciului.

"La pauză ne-a spus că trebuie să fim calmi şi că putem să întoarcem scorul. Ne-a cerut să avem încredere în noi şi să ne dăruim mai mult.

La final ne-a felicitat pentru repriza a doua şi a spus că aceasta este atitudinea pe care trebuie să o avem la fiecare meci", a spus Tudorie la DigiSport.