Superstițiile lui Săndoi: "Nu m-am uitat la faza penalty-ului și cred că am greșit"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 iulie 2015

Emil Săndoi s-a declarat mulțumit de jocul Craiovei din repriza a doua, însă dă vina pe ghinion pentru înfrîngerea în fața Astrei, scor 1-2.

"E greu să pierzi după ce faci o a doua repriză foarte bună. Am avut multe ocazii. Ăsta e fotbalul. Azi a fost nedrept. În cel mai rău caz pentru noi ar fi trebuit să se termine egal. Trebuie să ieșim din pasa asa proastă.

Consistența jocului, mai ales în repriza a doua, a fost bună. Din păcate facem cadouri adversarilor, facem greșeli de marcaj. Avem neșansa să fim taxați mereu. Zlatinski cînd a intrat a ordonat meciul și ceilalți doi care au intrat au jucat foarte bine. Rezultatul e nedrept.

Nu m-am uitat la faza penalty-ului. Cred că am greșit că nu m-am uitat. Dacă reușeam să înscriem acolo poate tranșam în favoarea noastră meciul de azi. Jocul e la un nivel peste mediu, chiar dacă nu avem decît un punct", a spus Săndoi la Digisport.