FOTO + VIDEO Manchester United - PSG 0-2 » Ibrahimovici a marcat după o fază superbă

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 30 July 2015

PSG a învins-o pe Manchester United cu 2-0, într-un amical din cadrul turneului International Champions Cup.

Parizienii au început perfect meciul şi au stabilit scorul încă din minutul 34 al primei reprize.

Matuidi a deschis scorul în minutul 25, după o pasă excelentă a lui Lucas Moura. Mijlocaşul francez a cîştigat duelul cu fundaşii lui United şi a marcat cu un şut pe lîngă portarul De Gea.

În minutul 34, Zlatan Ibrahimovici a marcat golul final după o acţiune spectaculoasă. Suedezul a luat mingea de la jumătatea terenului şi i-a pasat-o lui Maxwell la marginea careului. Fundaşul a centrat prefect în faţa porţii, de unde Ibra a marcat fără probleme.