Amicale

Rapid a fost învinsă în amicalul cu CS Mioveni, scor 3-4

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 04 august 2015

Rapid București a pierdut meciul amical cu CS Mioveni de la Brașov, scor 3-4, acesta fiind al doilea joc de pregătire după partida cîștigată de giuleșteni împotriva celor de la Cetate Rîșnov, scor 3-0.

Meciul n-a durat 90 de minute, ci s-a jucat în sistemul a două reprize de cîte 60 de minute. Golurile rapidiştilor au fost marcate de George Ganea '77, Moke '94 şi Cristian Puşcaş '106. De partea cealaltă, marcatorii au fost Ayza, Răuță, Galan, Nilă.

Florin Marin a început meciul în următoarea formulă de echipă: Drăghia - Raiciu, Oltean, Avrămia, N. Vasile - Martin (Venţer '12), Trandu, A. Cîrstea, I. Popa - Embalo, Mitu.

În repriza a doua, Rapid a jucat în următoarea formulă: Drăghia - Raiciu (Stanciu '82), Robuste, Dumitrache, Josl - Dedu, Moke, Luque, Neculai - G. Ganea (Bolozan '90), Embalo (Cr. Puşcaş '71).