Liga 2

FOTO Remiză între Rapid și FC Brașov într-un amical

Articol de Iulian Cuibar  —  joi, 06 august 2015

Rapid a remizat astăzi cu FC Brașov într-un amical jucat pe Stadionul Tineretului, scor 2-2.

Prima repriză a fost una relativ echilibrată, fără ca cele două echipe să ofere un ritm prea ridicat jocului, insă. Brașovenii au contat in prima parte doar prin câte două lovoturi libere executate de Codoban, respectiv Mareș, fără ca vreunul din ei să atingă ţinta.

De cealaltă parte, oaspeţii au arătat și ei puţine faze de poartă, dar au reușit totuși să marcheze după un corner executat de Luque, Avrămia deviind mingea pentru colegul de linie Colomer, care reluat cu capul pe lângă Căucă. Până la pauză ar mai fi de menţionat doar o mică incăierare iscată din cauza unui duel intre Moraru și Embolo.

Partea secundă a inceput ceva mai animat, cu "stegarii" reintrând in joc, același Codoban anunţând printr-o nouă lovitură liberă, parată de Drăghia, golul frumos al lui Daniel Ene, șut din vole, la rădăcina barei.

Pe final, brasovenii au făcut 2-1 prin Oltean, care a reluat o centrare a lui Horia Popa, pentru ca in ultimul minut giuleștenii sa egaleze prin Luque, din lovitură liberă.

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă - Letan, Hlinca, Istrofor, Al. David - Buga, Mareș, Ș. Moraru, Ianc - Codoban - B. Rusu

Rapid: Draghia - Raiciu, Colomer, Avrămia, N. Vasile - Moke - I. Popa, Luque, Trandu, G. Ganea - Embolo