VIDEO Oltenii, la prima victorie în acest sezon » CS U o lasă pe Chiajna fără meci cîştigat, scor 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 08 August 2015

CS U Craiova a obţinut prima victorie din acest sezon abia în etapa a cincea împotriva Concordiei Chiajna, scor 2-0.

Vezi meciul în format liveTEXT

CS U CRAIOVA - CONCORDIA 2-0
Au marcat:
Băluţă '51, Zlatinski '81

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Oltenii puteau primi penalty în minutul 27, cînd portarul Matache a avut o intrare urîtă asupra lui Ferfelea, însă arbitrul Iulian Călin din Argeş a lăsat jocul să meargă.

Scorul a fost deschis în minutul 51 de Băluţă, care a împins cu capul balonul în poartă. Tabela a fost închisă de Zlatinski cu un lob superb peste goalkeeperul ilfovenilor, cu 9 minute înainte de final.

După acest joc, oltenii au urcat pînă pe locul 6, cu 5 puncte, în timp ce Concordia a coborît pe poziţia a 13-a şi are doar două puncte.

Echipele de start:

CSU Craiova: Bălgrădean - Dumitraș, Acka, Popov (Izvoranu '7), Vătăjelu - Băluţă, Mateiu, Zlatinski, Ferfelea ( A. Ivan '51) - Bawab (Madson '67), Nuno Rocha
Rezerve: Straton, Achim, Hergheligiu, Bancu

Concordia: Matache - Bărboianu, Tincu, Sîrghi, Bucurică - Serediuc, Giurgiu, Bruno Madeira, M. Cristescu (M. Constantinescu '58) - Dina (Purece '66), R. Răducanu (Țîră '55)
Rezerve: Gudea, S. Pană, Mamele, Vagner