Stranieri

VIDEO Reghecampf a dezvăluit ce vrea să-i învețe pe bulgari după debutul pe banca lui Litex: "Sînt dezamăgit, dar vom rezolva aceste probleme"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 09 august 2015

Laurențiu Reghecampf n-a avut un debut prea bun pe banca lui Litex Loveci, formație care a fost egalată ieri în ultimul minut în deplasarea de la Lokomotiv Plovdiv, scor 1-1.

Antrenorul român în vîrstă de 39 de ani s-a arătat dezamăgit de rezultat, însă le promite bulgarilor că va schimba fața lui Litex.

"Sînt dezamăgit pentru că am pierdut trei puncte în ultimul minut. În curînd vom învăța să ținem de rezultat. Trebuie să știm că un meci se joacă timp de 90 de minute. Vreau să atacăm mai mult și să înscriem.

În următoarea săptămînă vom rezolva aceste probleme. Elementar ar fi și un pressing mai agresiv al echipei mele. Am fotbaliști buni. Vreau să devin campion cu Litex", a spus Reghecampf la conferința de presă de după debutul său.