Derby de Romania

Ce nu s-a văzut la TV » Doi fotbalişti aproape de a se lua la bătaie la pauza meciului Steaua - Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 10 August 2015

Dinamo şi Steaua au terminat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul Ligii 1. Partida a fost una intensă, iar doi jucători dinamovişti au fost aproape să-şi verse nervii unii pe ceilalţi.

La pauză, Patrice Feussi a fost la un pas de bătaie cu Matei, chiar cînd jucătorii se îndreptau către cabine!

Decarul "cîinilor" i-a reproşat fundaşului dreapta că a centrat neglijent către Gnohere pe o fază de contraatac în finalul primei părţi. Africanul a ripostat, s-a îndreptat vociferînd către Matei, care venea spre el.

Au intervenit Dănciulescu şi ceilalţi dinamovişti pentru a aplana conflictul, însă discuţiile în contradictoriu au mai continuat preţ de cîteva secunde. Feussi a fost schimbat la pauză cu Nedelcearu, Fai trecînd fundaş dreapta.