Derby de Romania

Palmă de la "idol" » Un dinamovist a fost lovit de un stelist în timpul meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 10 August 2015

Dinamo şi Steaua au remizat aseară, 0-0, în derby-ul Ligii 1, într-o partidă cu mulţi nervi.

În minutul 42, în colţul terenului, dinamovistul Fai a recepţionat o palmă de la adversarul direct de pe acea parte, stelistul Alcenat aplicîndu-i o corecţie africanului.

Cei doi au avut dueluri aprige pe durata partidei. În cantonamentul din Italia, Collins mărturisea într-un interviu acordat GSP: "Dacă ar fi să aleg un fotbalist din Liga 1 care să-mi placă în mod deosebit, acesta este Jean Sony Alcenat, se vede că are calitate".

Citeşte şi: Ce nu s-a văzut la TV » Doi fotbalişti aproape de a se lua la bătaie la pauza meciului Steaua - Dinamo