Colțescu a influențat discursul lui Rădoi de la pauză: "Doar despre asta am vorbit cu ei"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 13 august 2015

Mirel Rădoi a dezvăluit ce le-a spus elevilor săi la pauza meciului dintre Astra și Steaua, după ce în prima repriză arbitrul Sebastian Colțescu le-a anulat roș-albaștrilor două goluri valabile.

"Noi la pauză am vorbit doar de greșelile din prima repriză ale arbitrului. Nici n-am mai avut timp să le spun ceva despre tactică.

Am încercat să le redau încrederea, dar vă dați seama că e greu după ce s-a întîmplat", a spus Rădoi la conferința de presă de după meci.

Partida dintre Astra și Steaua s-a încheiat cu victoria giurgiuvenilor, scor 2-0, iar pînă la finalul jocului roș-albaștrii au mai avut un gol anulat pentru un ofsaid inexistent.