Stranieri

VIDEO Pantilimon, omul etapei în Anglia » A fost desemnat omul meciului şi a avut o intervenţie incredibilă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 august 2015

Sunderland, echipa la care joacă şi Costel Pantilimon, a terminat la egalitate pe teren propriu cu Swansea, scor 1-1.

Portarul român a primit gol în fiecare etapă din cele trei scurse pînă acum în Premier League. Mai exact, pînă acum Pantilimon a fost învins de 8 ori.

În meciul cu Swansea, Pantilimon a primit un gol imparabil la colţul lung din partea lui Gomis în minutele de prelungire ale primei părţi. Vezi VIDEO aici.

Goalkeeperul român a apărat tot ce se putea apăra şi chiar a fost lăudat după meci de presa britanică. Pantilimon a avut cîteva intervenţii salvatoare în faţa lui Gomis şi şi-a salvat echipa de la un eşec. Românul a fost desemnat omul meciului datorită paradelor sale.

Sunderland este "lanterna roşie" din Premier League, reuşind un singur punct după trei etape scurse pînă acum.