VIDEO FC Voluntari - CS U Craiova 1-2 » Cârțu și Săndoi își salvează postul și urcă pe locul 8

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 28 august 2015

CS U Craiova a cîștigat cu mari emoții partida de pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-1.

FC VOLUNTARI - CS U CRAIOVA 1-2
Băluță 62 / Voduț 72, Vătăjelu 87

VEZI VIDEO

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

Voluntari: Balauru - Rus, Maftei, Achim, Maxim - Grigore, Novac - Iorga, Cîrstocea, Pîrvulescu - Pancu
Rezerve: Botaș, Rădoi, Novakovici, Voduț, Deac, Călințaru, A. Bălan

CS U Craiova: Bălgrădean - S. Achim, Popov, Acka, Vătăjelu - Zlatinski, Mateiu - Băluță, Bawab, Rocha - A. Ivan
Rezerve: Straton, Madson, Dumitraș, Herghelegiu, Da Graca, Bancu, Curelea

Ilfovenii rămîn astfel singurii care n-au reușit să cîștige vreun meci în acest sezon de Liga 1, avînd și cea mai slabă apărare, cu 14 goluri primite.

Băluță a deschis scorul în minutul 62, însă peste doar 10 minute Voduț a egalat cu un șut de la distanță.

Vătăjelu a înscris golul victoriei după o acțiune personală de toată frumusețea în care l-a ridiculizat pe Rus și a înscris cu un șut la colțul lung.

CS U Craiova urcă asfel pe locul 8, cu 9 puncte în 9 etape. Voluntari are doar 4 puncte și e pe 13, doar Petrolul avînd mai puține puncte, 1.