VIDEO Trag de ei! Deși au mari probleme, mureșenii își continuă marșul în Liga 1 și revin în fruntea clasamentului după 1-0 cu CSMS Iași

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 August 2015

Fără a avea un joc strălucit, ASA Tîrgu Mureș a cîștigat partida cu CSMS Iași din deplasare, scor 1-0.

VEZI VIDEO

Unicul gol al meciului a venit în minutul 52, cînd Grahovac a respins aiurea o minge în fața porții, iar Ramiro Costa a fost atent și a reluat în plasă din apropiere.

Moldovenii au forțat tot restul reprizei secunde, au și avut cîteva ocazii mari, însă mureșenii au scăpat fără să primească gol.

ASA Tîrgu Mureș urcă astfel pe locul 4, cu 16 puncte, fiind la egalitate cu Dinamo și Viitorul, acestea din urmă avînd și un meci mai puțin.

CSMS Iași e pe 7 cu doar 11 puncte și sînt șanse mari să piardă deja urma formațiilor din fruntea clasamentului.