VIDEO Rezultate incredibile în Premier League » Liverpool a fost umilită pe Anfield, eșec rușinos și pentru Chelsea

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 29 August 2015

Surprize mari în Premier League, unde Chelsea și Liverpool au fost învinse pe propriul teren.

Echipa lui Jose Mourinho a clacat inexplicabil în fața celor de la Crystal Palace. Sako a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 65, în timp ce Falcao a bifat primul său gol pentru londonezi în minutul 79. Ward a adus însă victoria pentru oaspeți în minutul 81.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Marea surpriză a venit însă de pe Anfield Road, unde Liverpool s-a făcut de rîs în fața lui West Ham, echipă eliminată din Europa de Astra. Lanzini și Noble au făcut 2-0 în primele 30 de minute, iar jocul s-a rupt după pauză, cînd Coutinho a fost eliminat. Deși egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 78, tot oaspeții au fost cei care au punctat, prin Sakho, în prelungirile partidei.