Erori pro-Astra » Decizii controversate ale lui Balaj la Ploiești!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 august 2015

Cristi Balaj a prins o zi proastă la partida dintre Petrolul și Astra, scor 0-1.

”Centralul” a acordat un penalty ușor în minutul 37 pentru Petrolul, ratat de Varga. Analiștii DolceSport au concluzionat că acesta n-a observat însă o altă lovitură de pedeapsă evidentă pentru ”lupi”, Varga fiind faultat la faza imediat următoare, în timp ce încerca să trimită în plasă balonul respins de Lung.

A urmat o nouă decizie controversată în minutul 68, cînd a acordat din nou penalty pentru Petrolul. Decizia a fost corectă, dar Pedro Queiros, autorul faultului, care ar fi trebuit eliminat pentru al doilea galben, nu a fost avertizat, ci Geraldo. Ulterior, arbitrul a explicat că l-a sancționat pe brazilian pentru proteste.