Cupa Ligii

VIDEO Semne bune » ACS Poli s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, după 1-0 cu Petrolul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 09 septembrie 2015

ACS Poli Timişoara merge în sferturile Cupei Ligii, după victoria cu Petrolul, scor 1-0.

Partida este cea de-a doua victorie pentru bănăţeni cu Florin Marin pe bancă, după cea din Liga 1 obţinută în faţa Chiajnei, scor 1-0. Ploieştenii continuă să traverseze forma proastă, avînd o singură victorie în ultimele cinci meciuri oficiale.

Click aici pentru VIDEO!

Singurul gol al partide a fost marcat în minutul 68 de Elek, după o acţiune spectaculoasă a lui Hernandez.

Echipele de start

ACS Poli: Kirschstein - Belu, Luchin, Cînu, Popescu - Sarmov - Zicu, Llorente, Goga, Bărbuţ - Elek

Petrolul: Pecanha - Beţa, Benga, Genev, Faugh-Porret - L. Marinescu, Ropotan - Petelu, Zoubir, Varga - Moussa