Stranieri

VIDEO Matei face show în Ucraina! Supergol marcat de mijlocașul român al lui Volyn Luțk

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 13 septembrie 2015

Florentin Matei traversează o perioadă excelentă la Volyn Luțk, unde a reușit să marcheze din nou azi, în partida cîștigată de echipa sa pe terenul lui Cernomoreț Odessa, scor 2-1.

Românul a punctat în minutul 10 dintr-o lovitură liberă scoasă tot de el, executată excelent pe colțul portarului.

Didenko a majorat diferența oaspeților în minutul 24, iar Petko a marcat singurul gol al gazdelor cu 16 minute înainte de final.

Volyn e pe locul 4 în acest moment, cu 14 puncte, la egalitate cu Dnipro și la două lungimi de Șahtior, singura echipă în fața căreia a pierdut pînă acum.

Matei a ajuns la 3 goluri în acest sezon, fiind la egalitate cu vedetele lui Dinamo Kiev, Junior Moraes și Yarmolenko. Tînărul jucător mai are două reușite și în Cupa Ucrainei.