VIDEO Supergolul lui Guarin a decis episodul 300 din Derby della Madonnina! Inter e lider în Serie A cu 8 puncte avans față de Juventus

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 13 septembrie 2015

Derby della Madonnina, episodul 300, i-a revenit aseară Interului, 1-0.

Scor, 1-0, gol înscris de Guarin în minutul 58, cu un şut superb, la colţul lung, de la 18 metri. Iar nerazzurii urcă pe primul loc al clasamentului cu 9 puncte după 3 etape. Milan a avut mai multă consistenţă în prima repriză, Inter în a doua.

Click aici pentru VIDEO!

Diferenţa: echipa lui Mancini a marcat-o şi pe tabelă. Marii ghinionişti ai serii: Luiz Adriano, Icardi, fiecare cu cîte două ocazii mari în cont, Balotelli, bară la 0-1, şi Juan Jesus, accidentat la genunchi şi scos pe targă (66) în urma unui fault din spate al lui Kucka.

Inter Milano: Handanovici - Santon, Medel, Murillo, Telles - Guarin, Melo, Kondogbia - Perisici, Icardi, Jovetici

AC Milan: Diego Lopez - Abate, Zapata, Romagnoli, De Sciglio - Montolivo, Bonaventura, Kucka - Honda - Luiz Adriano, Bacca