Emil Săndoi este cu gîndul la Sorin Cârțu după Petrolul - CSU Craiova 0-1: "Sper să revină lîngă noi"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 20 September 2015

Emil Săndoi, antrenorul de la CSU Craiova, a vorbit despre victoria cu Petrolul, 1-0.

"Am marcat foarte repede și mă bucur pentru Ivan că a înscris iar. Urmează un program dificil pentru noi, cu meciul din Cupă și partida cu Pandurii.

În primele 15 minute puteam marca iar și am avut o posesie foartă bună. Pînă la pauză, Petrolul nu cred că a avut vreo ocazie. În a doua parte am cedat deliberat terenul și am avut mari probleme cu cele două accidentări, a lui Ivan și a lui Kay.

Vreau să îi felicit pe jucători și pe Sorin Cârțu. Sper ca această victorie să îl determine să revină lîngă noi. Am ajuns la trei victorii consecutive și ne apropiem de locurile de play-off", a spus Săndoi la DigiSport.