Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO

UPDATE Tribunalul București a judecat cazul lui Dinamo » Cînd află "cîinii" dacă ies din insolvență

Articol de Gazeta Sporturilor   —  miercuri, 23 septembrie 2015

Ziua de astăzi a fost așteptată cu încredere de către oficialii dinamoviști, dar și de suporteri.

16:10

UPDATE: Tribunalul București a judecat cererea de ieșire din insolvență a lui Dinamo și a rămas în pronunțare. Cel mai devreme, magistrații vor anunța decizia mîine.

Știrea inițială:

După un an și trei luni, gruparea roș-albă poate ieși din insolvență, după ce Negoiță a plătit din martie suma de 800.000 de euro, cuantumul decis conform planului de reorganizare.

Tribunalul București va judeca astăzi speța bucureștenilor, iar oficialii lui Dinamo speră să primească vestea ieșirii din insolvență.


Pe 11 septembrie, așa cum Gazeta a anunțat, "cîinii" au cîștigat un duel important la Curtea de Apel în fața ANAF, în sensul că li s-a dat dreptate privind plata a doar 4,95%, așa cum spune planul de reorganizare, din totalul datoriilor istorice.

Citește și: Veste excelentă pentru cluburile din Liga 1: UEFA a anunțat că echipele în insolvență ar putea juca în cupele europene

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.