VIDEO Egal cu ocazii importante între ASA Tg. Mureș și CFR Cluj, scor 0-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 25 September 2015

ASA Tîrgu Mureș și CFR Cluj au terminat nedecis un meci din etapa a 12-a, scor 0-0, la capătul unei partide cu ocazii de ambele părți.

Vezi meciul în format liveTEXT

ASA TG. MUREȘ - CFR CLUJ 0-0

Vezi VIDEO cu toate ocaziile meciului

Vicecampioana României a pornit în forță și după 7 minute își trecea în cont prima mare ocazie de gol. Manolov a trimis o minge în careul mic și Dedov a ratat cu poarta goală.

Tîrgmureșenii au mai încercat o dată poarta lui Traian Marc după un sfert de oră de joc, dar goalkeeperul clujenilor a respins cu dificultate torpila lui Gabi Mureșan de la 30 de metri.

Jucătorii clujeni au reacționat și, în minutul 19, Nouvier a centrat de pe stînga și Beleck a trimis mingea cu capul direct în stîlpul din stînga lui Stăncioiu.

În ultimul minut al partidei, Golanski a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la cabine.

După acest meci, ASA Tîrgu Mureș ocupă locul 6, cu 18 puncte, iar CFR Cluj se află cu două poziții mai jos, avînd 14 puncte. Reamintim că fosta campioană a României a fost penalizată cu 6 puncte la începutul sezonului.

Echipele de start:

ASA: Stăncioiu - Golanski, Ivan Gonzalez, Bejan, Balic - G. Mureșan, Brandan - Jazvici, Dedov, Romario - Manolov
Rezerve: Viciu, Velayos, Balaur, Gorobsov, Hanca, Louis Pedro, Axente

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora - Petrucci, Voiculeț - Jakolis, Cr. Lopez, Nouvier - Beleck
Rezerve: Mincă, Daniel Coelho, Tinc, Bruno, Veres, Negruț, Păun