VIDEO Victorie la ultima fază! CFR Cluj - CS U Craiova 1-2 și oltenii sînt la două puncte de Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 04 October 2015

CS U Craiova a cîștigat dramatic în prelungiri partida de pe terenul lui CFR Cluj, care era neînvinsă pe teren propriu pînă la acest meci, scor 2-1.

Beleck a deschis scorul după o fază foarte frumoasă creată de jucătorii CFR-ului în minutul 47.

Nuno Rocha a marcat în minutul 79, iar Dumitraș a închis tabela în prelungirile jocului și a adus victoria echipei sale, care e neînvinsă de 5 jocuri.

CS U Craiova ocupă locul 7 în Liga 1, cu 19 puncte, la egalitate cu ASA Tîrgu Mureș care e pe 6 și este urmată chiar de adversara de azi, CFR Cluj, care e pe 8 cu 14 puncte (6 puncte penalizare).