VIDEO Real Madrid a tremurat serios cu Atletico, dar a scos un punct » Doar două șuturi pe poartă ale echipei lui Benitez!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 octombrie 2015

Atletico Madrid și Real Madrid au remizat în fața a 53.079 suporteri pe "Vicente Calderon", scor 1-1. Echipa lui Rafa Benitez se poate declara mai mult decît mulțumită cu acest rezultat.

VIDEO CU GOLURILE

Benzema a deschis scorul în minutul 9 dintr-o centrare excelentă a lui Carvalaj. Acesta a fost sigura ocazie importantă a lui Real Madrid.

Sergio Ramos a greșit grav de 3 ori la aceeași fază în minutul 22 și a făcut penalty, dar Keylor Navas a respins șutul lui Griezmann.

Atletico a continuat foarte bine jocul și a dominat clar partida, însă golul a venit abia în minutul 83, de la Vietto. Echipa lui Diego Simeone putea lua toate cele 3 puncte, dacă Navas nu respingea șutul din minutul 91 al lui Jackson Martinez.

Real Madrid a ajuns la a doua repriză consecutivă în La Liga și adună 15 puncte, fiind la unul distanță de Villarreal, care e lider și la egalitate cu Barcelona și Celta Vigo.