Nationala

Hagi din nou decisiv pentru România » Naționala sub 18 ani a învins Suedia, scor 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 08 October 2015

România Under 18 a cîștigat azi duelul cu reprezentativa similară a Suediei, scor 2-1.

Meciul disputat la Pitești a fost decis de doi jucători din Liga 1, Ianis Hagi și Adrian Petre. Fotbalistul de la Viitorul a marcat în minutul 20, iar jucătorul de la UTA a majorat scorul cinci minute mai tîrziu.

România: Udeanu - Motreanu, Ghiţă, Ciobotariu (90+2 Căpuşă), Negrea - Ciobanu (69 Oaidă), Kanaloş (69 Kilyen), Costache (54 Stuparu), Hagi-cpt. (46 Casap) - Carnat (46 Mihalcea), Petre

În primul meci dintre cele două naționale, disputat marți, scorul a fost 2-2. Echipa lui Costel Enache va pleca în Moldova, pentru alte două partide, pe 15 și 17 octombrie.