Nationala

Nici unul de la ruşine » Iordănescu nu se bazează pe jucătorii care s-au făcut de rîs cu Feroe

Articol de Răzvan Luţac  —  duminică, 11 octombrie 2015

Tata Puiu nu se bazează pe vreun fotbalist care făcea 2-2 la "tineret" cu Feroe în 2013, singura noastră ruşine în Atlantic.

Ultima deplasare românească în Feroe a fost de tristă amintire. Atunci, în chiar primul meci al preliminariilor Euro U21, elevii lui Emil Săndoi au făcut un ruşinos 2-2, după ce au fost conduşi la pauză şi egalaţi la ultima fază. Poul Ingason, marcatorul golului din prelungiri, spunea pentru Gazetă că "românii ne-au tratat de sus".

După acel meci, actualul antrenor de la CSU Craiova şi-a dat demisia. Iar steliştii Nicuşor Stanciu şi Gabi Iancu, acuzaţi că au băut în camera de hotel şi au făcut scandal, n-au mai fost convocaţi de următorul selecţioner, Bogdan Stelea.