Stranieri

VIDEO Vrea în lotul României pentru Euro 2016 » Florin Andone, gol și pasă de gol în meciul cu Alaves, scor 3-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 24 October 2015

Florin Andone traversează un sezon bun și a reușit să marcheze pentru al doilea meci consecutiv în meciul celor de la Cordoba cu Alaves terminat cu victoria adversarilor, scor 3-2.

Internaționalul român a înscris golul de 1-0 în minutul 19, cînd a reluat cu capul în plasă o centrare a lui Fidel.

Andone putea marca din nou în minutul 32, cînd a șutat puternic dar mingea s-a dus afară. În minutul 40, Andone a revenit în prim-plan cu o lovitură de cap, însă mingea s-a dus peste poartă.

Atacantul a pasat în minutul 42 la golul de 2-1 înscris de Fidel. Românul este golgeter la Cordoba cu 4 goluri în 8 meciuri.