Tenis

FOTO + VIDEO Rezultat perfect pentru Halep » Cum s-a terminat meciul Pennetta - Radwanska

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 27 octombrie 2015

Flavia Pennetta s-a impus în primul meci al zilei, din Grupa Roșie, în fața polonezei Agnieszka Radwanska, scor 7-6 (5), 6-4, după o oră și 40 de minute.

Italianca a început mai slab meciul, iar Radwanska a servit pentru a cîștiga primul set, la 5-4. Pennetta a făcut break și setul a ajuns în tie-break, unde cîștigătoarea de la US Open s-a impus.

În setul doi, italianca a reușit un break și și-a asigurat prima victorie din carieră la Turneul Campioanelor.

Pentru că Pennetta a cîștigat meciul cu Radwanska, Halep se poate califica azi în semifinale, dacă o bate pe Maria Șarapova.

4. Agnieszka Radwanska 0 1-4 23-29

Locul 2 din Grupa Albă va juca împotriva locului 1 din Grupa Roşie, iar locul 2 din Grupa Roşie va întîlni locul 1 din Grupa Albă.

Urmează să se joace:

Simona Halep - Agnieszka Radwanska

Maria Șarapova - Flavia Pennetta

Aici vei putea urmări liveTEXT, de la ora 13:30, meciul zilei: Simona Halep - Maria Șarapova