Nationala

Ghinion teribil » Naționala sub 17 ani a României a ratat calificarea la Turul de Elită după un gol primit la ultima fază

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 29 octombrie 2015

Naționala sub 17 ani a României a remizat cu reprezentativa Slovaciei în ultimul joc al grupei de calificare la Turul de Elită, scor 1-1, și a ratat calificarea.

Băieții noștri au deschis scorul prin Craiu, în minutul 10, și la scorul ăsta mergeam mai departe. Din păcate, în minutele de prelungire ale partidei, Almasi a marcat și ne-a furat șansa de a participa la Turul de Elită.

Slovacii au avut și un om în minus timp de 9 minute, după ce Dybala a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 71.

Echipa Slovaciei: Valach-cpt. - Majdan, Dybala, Spiriak (63 Almasi), Lacko - Kopas, Bedats - Tomic, Vician (47 Brenkus), Sluka - Gerebenits (68 Bednar)
Antrenor: Ladislav Hudec

Echipa României: Vlad - Haruț, Boboc, Podină, Neciu - Dragomir-cpt., Dulca - Ganea (60 Gheorghe), Craiu, Micovschi - Sîntean (57 Moldoveanu). Antrenor: Adrian Boingiu