Cupa Romaniei

Antrenorul de la FCM Baia Mare nu are nici un reproș la adresa jucătorilor: "Toți trebuie felicitați"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 29 octombrie 2015

Antrenorul celor de la Baia Mare, Dorin Toma, își felicită jucătorii pentru cele 120 de minute cu Steaua, chiar dacă echipa a pierdut 1-1 (1-4 la penalty-uri).

"Am făcut un meci foarte bun, n-am pierdut în Cupa României. Toată lumea trebuie felicitată, inclusiv oamenii care au venit la stadion.

Jucătorii mei au avut o posesie bună, am ajuns la finalizare, dar la 11 metri presiunea a fost prea mare pentru ei. Vom avea doar de cîștigat după acest meci.

Se vede că aici este un interes pentru fotbal, poate ne luăm revanșa în Liga 1. Steaua se va bate la titlu sigur anul acesta, și la celelalte trofee", a zis Dorin Toma la Digi.

Steaua s-a calificat în "sferturi" după ce a trecut de Baia Mare la penalty-uri, scor 4-1. După 120 de minute scorul a fost 1-1. Astra, CSMS Iași, ACS Poli, Dinamo, CFR Cluj, ASA Tîrgu Mureș și Viitorul sînt celelalte echipe care s-au calificat în "sferturile" Cupei României.