Volei

"Dorel" lovește și la volei » Momente amuzante în Divizia A1 la masculin

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 noiembrie 2015

Momente haioase la meciul care ar fi trebuit să închidă etapa a doua a diviziei A1 la volei masculin. Partida dintre Arcada Galați și Tricolorul LMV Ploiești era programat inițial pentru sîmbătă, însă meciul a fost amînat trei zile.

De ce? Pentru că opt jucători ai echipei prahovene suferiseră o toxiinfecție alimentară. Meciul a fost reprogramat pentru marți, însă partida i-a revenit la masa verde echipei oaspete după ce oficialii gălățeni nu au putut prezenta legitimațiile de joc ale jucătorilor.

Se pare că oficialii Arcadei au rătăcit legitimațiile, astfel că brigada de arbitri a așteptat 30 de minute și a dat victorie pentru ploieșteni, scor 0-3.

Pentru a mai repara imaginea în fața suporterilor, cele două echipe au susținut un meci amical. Legitimațiile au fost găsite după 36 de minute de la expirarea termenului limită, anunță sportsudest.ro