VIDEO+FOTO Două erori mari de arbitraj la Iași! Edi Iordănescu l-a luat la rost pe Avram și a fost eliminat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 06 noiembrie 2015

Momente tensionate la partida dintre CSMS Iași și Pandurii, 1-0, unde Edi Iordănescu, antrenorul oaspeților, a fost eliminat pentru proteste, după două gafe mari de arbitraj împotriva echipei sale.

În minutul 24, Grahovac a scăpat mingea în propriul careu, iar arbitrul a dictat fault în atac. Asta deși portarul gazdelor se împiedicase de colegul Golubovici! Mrzljak recuperase mingea și putea înscrie.

Click aici pentru VIDEO!

Două minute mai tîrziu, Pandurii au fost din nou dezavantajați, centralul Marius Avram acordîndu-le penalty ieșenilor pentru un fault care a avut loc în afara careului.

Edi Iordănescu n-a mai rezistat și, în minutul 36, a reacționat nervos la un fault în atac la Hora, considerînd că jucătorul său a jucat corect mingea. Marius Avram nu i-a tolerat ieșirea și l-a trimis în tribună.