Nici Steaua n-a scăpat de suspendări! Piesele grele vor lipsi din Derby de România

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 08 November 2015

Veştile proaste continuă pentru Mirel Rădoi. Cu Papp, Kharja, Enceanu şi Muniru accidentaţi, steliştii au mai primit aseară o lovitură în vederea meciului cu Dinamo de pe 22 noiembrie.

Chipciu şi Tahar au fost avertizaţi de arbitrul Cătălin Popa şi au ajuns la cota patru "galbene" în acest sezon, fiind suspendaţi pentru Derby de România. Chipciu a făcut un gest prostesc pentru care a fost avertizat, l-a călcat pe picior pe Martinus în minutul 66, în timp ce Tahar a făcut un fault în prima repriză a jocului de la Cluj, tot asupra botoșăneanului.

În vederea meciului cu Dinamo sînt şanse mari ca Rădoi să se poată baza pe Hamroun, dar şi pe revenirea lui Ad. Popa, suspendat pentru partida de aseară.

Dinamo i-a pierdut şi ea pe Andrei Marc şi Cosmin Matei, ambii suspendaţi după ce au primit al patrulea "galben" cu Timişoara.

Meciul dintre Dinamo și Steaua va avea loc pe 22 noiembrie, de la ora 20:30, pe DigiSport 1, Dolce Sport 1, Look TV, TVR 1 și liveTEXT pe GSP.RO.